Legyen Ön ennek a portálnak a tulajdonosa!

Breaking News

Egy gólra néggyel válaszolt a DEAC, de az izgalmas hajrában kapaszkodott az UTE

Nehezen indult, könnyed sikernek tűnt, a végén mégis meg kellett szenvedni a győzelemért a hokirangadón. DEAC - UTE 4-3.
A forduló rangadójának számító összecsapásra mindkét együttes 12 ponttal érkezett - ráadásul az UTE (a Ferencváros és a Csíkszereda mellett) azzal is büszkélkedhet, hogy valamennyi meccsén szerzett pontot, vagyis nem volt rendes játékidős veresége. Eddig...

A DEAC sérültjei közül Silló ott lehetett a jégen, Behal viszont kénytelen volt kihagyni a meccset.

Már a második percben gólt ütöttek a lilák, erre aztán - némi késlekedéssel - néggyel válaszolt a házigazda. A második negyed végén sikerült fordítania a DEAC-nak, aztán a harmadik etap elején két gyors góllal tekintélyesre hízott a debreceniek előnye. A meccs hajrájában az UTE még két gólt bevágva veszélyes közelségbe került (egy perccel a meccs vége előtt Musial edző időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, nyugtatni a debrecenieket), ám a lényeg: rangadót nyert a DEAC, s elvette az újpestiek veretlenségét.

Vasárnap 18 órakor az FTC-Telekom pesterzsébeti otthonában vívja következő bajnoki mérkőzését a DEAC, pénteken pedig az SC Corona Brasov látogat a Debrecen Jégcsarnokba.

DEAC - UTE 4-3 (0-1, 2-0, 2-2)

Debrecen Jégcsarnok, 553 néző, játékvezető: Varjú, Tímár, Sípos, Kis-Király.

DEAC: Hetényi Z. (Nagy P.) - Berta, Izacky, Novotny, Turcotte - Vuorijarvi, Kovács B., Németh, Hári, Kafka - Antal, Erdei, Silló, Molnár, Kulesov - Márton, Salló, Vincze, Szokolov. - Vezetőedző: David Musial.

Gólok: Turcotte (29. perc - assziszt: Kovács Bronson és Novotny), Németh (38. - a: Hári), Kovács Bronson (41. - a: Hári és Németh), Kulesov (42. - a: Kafka) illetve Horváth (2.), Kocsis (58., Sikorcin (59.)
Kapura lövések: 27, illetve 35
Kiállításpercek: 10, illetve 18