Pocsaji mise a szentek tiszteletére

A település görögkatolikus egyházközsége ünnepére távolabbról is érkeznek vendégek.
Szent Mihály és Gábor főangyalok tiszteletére templombúcsút tartottak a hétvégén. A görögkatolikus egyházközség november 8-án ünnepli a templom születésnapját. Ebből az alkalomból ünnepi szentliturgiát tartanak, majd ebéddel kínálják a híveket. Ebben az évben is eszerint zajlottak az események.

A hétvégi ünnepi szentmisén is sokan voltak a templomban. A szónoklatot Tarapcsák János nyírmártonfalvai parókus tartotta. Vendégparókusként jelen volt még Szalka Béla atya Bedőről, Zolcsák Miklós, volt pocsaji parókus Debrecenből, Titkó István atya Létavértesről. A szentliturgia után körmenettel, majd miroválással folytatták az ünnepi menetet.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések